Prawidłowe mycie okien. Etapy postępowania

Prawidłowe mycie okien. Etapy postępowania

Profesjonalne mycie okien musi przebiegać sprawnie, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie. Czynności realizowane przez fachowe ekipy sprzątające różnią się nieco od prac wykonywanych w domach. Usługi z tego zakresu świadczone są nie tylko na rzecz klientów indywidualnych, ale przede wszystkim firm i instytucji. Niejednokrotnie konieczne jest umycie dużych przeszkleń na wysokościach. Przekonaj się, jakie są najważniejsze etapy postępowania podczas profesjonalnego mycia okien.

  1. Szczegółowe zaplanowanie pracy. Każde czynności wykonywane przez profesjonalną ekipę muszą być szczegółowo zaplanowane. W pierwszym etapie zawsze dokładnie należy zapoznać się z miejscem, oszacować czas niezbędny do realizacji usługi, ilość pracowników itd. Dopiero na tej podstawie można przejść do kolejnych etapów.
  2. Dobór odpowiedniej metody. W zależności od konkretnych potrzeb mycie okien może być wykonane tradycyjnymi metodami lub z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań i sprzętów, np. specjalnych myjek. Trzeba też dobrać skuteczne środki czystości, które zapewnią maksymalną skuteczność, a jednocześnie bezpieczeństwo zastosowania. Muszą one skuteczne usuwać wszelkie zabrudzenia z powierzchni szklanych, takie jak ślady palców, kurzu, pyłków, deszczu oraz innych zanieczyszczeń.
  3. Mycie okien na wysokościach. W przypadku mycia okien na wysokościach niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Tego typu usługi mogą być świadczone wyłącznie przez doświadczonych pracowników, którzy mają stosowne uprawnienia do realizacji tego typu zadań. Trzeba przy tym uwzględnić odpowiednią porę roku, dnia, a także występujące warunki atmosferyczne. Ekipa sprzątająca musi być też wyposażona w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz stosowny sprzęt.
  4. Profesjonalna realizacja pracy. Kiedy wszystko już jest zaplanowane i ekipa z niezbędnym sprzętem jest na miejscu, można przejść do pracy. Nasza firma gwarantuje nie tylko skuteczność działań, ale i sprawną realizację wszystkich czynności. Specjalizujemy się w myciu okien zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i firmowych. Zapewniamy przy tym szereg innych usług, w tym m.in. mycie elewacji i fasad, sprzątanie i dezynfekcję.
  5. Zakończenie pracy. Po zakończeniu pracy ekipa sprzątająca porządkuje miejsce realizacji usług, pozostawiając je w idealnej czystości.

 

Jaki sprzęt i maszyny wykorzystuje się do profesjonalnego sprzątania oraz dezynfekcji? Przeczytaj na naszym blogu