Mycie elewacji na wysokości. Zasady bezpieczeństwa

Mycie elewacji na wysokości. Zasady bezpieczeństwa

Rozwój budownictwa przyczynił się do tego, że nowo powstające obiekty w polskich miastach sięgają coraz bliżej nieba. Wieżowce, często całe w szkle, stanowią spore wyzwanie dla ekip sprzątających, które zajmują się m.in. myciem elewacji. Zresztą nie dotyczy to wyłącznie bardzo wysokich budynków, gdyż do prac na wysokości zaliczamy wszelkie czynności realizowane co najmniej 1 metr nad poziomem terenu lub poziomem podłogi z zastosowaniem rusztowania, konstrukcji budowlanej, drabin lub innych podwyższeń. To, co jest wówczas konieczne, to przestrzeganie wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przy myciu elewacji

Podczas mycia elewacji budynków, zawsze na pierwszym planie powinny być względy bezpieczeństwa, ponieważ wszelkie prace na wysokościach obarczone są ryzykiem upadku i poważnych uszkodzeń ciała, a nawet utraty życia. Pracownicy muszą być nie tylko ostrożni, ale również odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w niezbędny sprzęt, umożliwiający im skuteczne, a jednocześnie bezpieczne wykonywanie wszystkich czynności.

Mycie elewacji budynków zawsze powinno odbywać się z zastosowaniem odzieży ochronnej oraz odpowiedniego sprzętu. Zwykle stosuje się wówczas m.in. drabiny, pomosty, rusztowania lub specjalne podnośniki. Dobór odpowiednich rozwiązań zależy przede wszystkim od wysokości i specyfiki danego obiektu. Znajomość sprzętu i umiejętność stosownego posługiwania się nim to kolejny warunek bezpiecznej pracy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przy myciu elewacji ważna jest nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Dlatego też nasza ekipa jest profesjonalnie przygotowana do realizacji czynności z tego zakresu. Dotyczy to nie tylko mycia elewacji, ale również okien i różnego rodzaju przeszkleń. Są to osoby świetnie przeszkolone, doświadczone i zaznajomione z zasadami BHP wynikającymi nie tylko z przepisów prawa, ale i zdrowego rozsądku. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom usługi świadczone na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Prawidłowe mycie okien. Etapy postępowania. Przeczytaj na naszym blogu