Jaki sprzęt i maszyny wykorzystuje się do profesjonalnego sprzątania oraz dezynfekcji?

Jaki sprzęt i maszyny wykorzystuje się do profesjonalnego sprzątania oraz dezynfekcji?

Profesjonalne usługi sprzątające wykonywane są nie tylko z zastosowaniem zaawansowanych środków czyszczących, ale również sprzętów i maszyn, które zapewniają skuteczność i szybkość działań. Elementy wyposażenia z tego zakresu uwzględniają specjalistyczne urządzenia, dzięki którym praca wykonywana jest mechanicznie.

Profesjonalne urządzenia do sprzątania

Profesjonalne urządzenia do sprzątania zapewniają wydajność, szybkość działań i wysoką skuteczność. Pod tymi względami są znacznie bardziej efektywne niż standardowe sprzęty domowe. Najważniejszymi elementami zaplecza sprzętowego są m.in. maszyny sprzątające ze szczotkami, które mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, jak np. pady. Do innych urządzeń wykorzystywanych przez ekipy sprzątające zaliczamy też m.in. odkurzacze przemysłowe na sucho i mokro, szorowarki, parownice, zamiatarki itp. Bardzo często są to maszyny wielofunkcyjne.

Warto przy tym podkreślić, że profesjonalny sprzęt do sprzątania różni się od tego używanego na co dzień w domach. Wynika to ze specyfiki usług świadczonych przez ekipy sprzątające, które bardzo często pracują nie tylko u klientów indywidualnych czy w biurach, ale również w magazynach, halach produkcyjnych, restauracjach, hotelach i innych miejscach, w których panują określone standardy czystości. Sprzątanie odbywa się na dużych powierzchniach i znacznie częściej pojawiają się trudne do usunięcia standardowymi metodami zabrudzenia. Wymaga to zastosowania specjalistycznych maszyn, a także nowoczesnych akcesoriów czy skoncentrowanych środków czystości.

Sprzęt do dezynfekcji

Obecnie równie wiele jest zaawansowanych urządzeń i maszyn, które przeznaczone są do dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w profesjonalnej dezynfekcji poprzez ozonowanie. Jest to metoda, która pozwala na skuteczną eliminację wszelkich grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów. Ozonatory to sprzęt, który wykorzystuje naturalne zjawisko wytwarzania ozonu. Zaciągane przez filtr powietrze przepuszczane jest dalej, gdzie dochodzi do rozdzielenia cząsteczek tlenu przez wyładowania elektryczne. W ten sposób wydziela się ozon. Jego działanie może być wzmocnione lampą UV o właściwościach biobójczych.