Jak przygotować pomieszczenie do dezynfekcji?

Jak przygotować pomieszczenie do dezynfekcji?

Usługa dezynfekcji pomieszczeń zyskała na popularności wraz z wybuchem pandemii. Szereg korzyści z niej płynących pozwala jednak stwierdzić, że pozostanie z nami na znacznie dłużej. Wielu usługobiorców nie wie, jak odpowiednio przygotować wnętrze przed dezynfekcją. Wystarczy bowiem kilka prostych czynności, aby znacząco skrócić czas trwania usługi i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Co zrobić przed przystąpieniem do dezynfekcji wnętrza?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że zupełną podstawą jest zabezpieczenie żywności. Jeżeli przechowujesz jakiekolwiek produkty spożywcze na stole, biurku czy blacie, przenieś je do szczelnie zamkniętej szafki. W ten sposób uchronisz je przed szkodliwymi substancjami używanymi do dezynfekcji. Jeżeli cały proces ma odbyć się w domu lub mieszkaniu prywatnym, zabezpiecz również przedmioty, które mają bezpośredni kontakt z ciałem. Mowa tu m.in. o szczoteczkach do zębów, ręcznikach czy szlafrokach.

Zajmujemy się dezynfekcją pomieszczeń w Swarzędzu, dlatego podpowiadamy, że przed rozpoczęciem usługi należy wynieść rośliny oraz wyprowadzić zwierzęta. Wiele osób o tym zapomina, co może odbić się na zdrowiu pupili czy stanie roślinności. Warto także odpowiednio zabezpieczyć wszelką elektronikę, tzn. telewizor, kino domowe, komputer, roboty sprzątające i tym podobne. W tym celu wystarczy użyć zwykłej folii i taśmy.

Jeżeli Twoje pomieszczenie będzie dezynfekowane metodą ozonowania, pamiętaj, aby uprzednio zasłonić wszelkie otwory wentylacyjne, kratki czy szczeliny. Jest to niezwykle ważne, bowiem w przeciwnym razie usługa okaże się zupełnie nieskuteczna. Pomieszczenie musi być bowiem uszczelnione, aby ozon mógł odpowiednio zadziałać. Po powrocie do domu nie zapomnij z kolei o dokładnym wywietrzeniu całego domu czy mieszkania.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Nasi pracownicy podpowiedzą Ci, jak przygotować się przed usługą dezynfekcji pomieszczenia.

Czy outsourcing usług sprzątających to dobre rozwiązanie dla firmy? Przeczytaj na naszym blogu